Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(ФОТО) Силно невреме го зафати Скопје, се сруши дрво – надлежните веднаш реагираа

– По пријава од невремето што попладнево го зафати Скопје, и паднатото дрво до детската градинка во Автокоманда, екипите на ЈКП ,,Гази Баба,, го остранија истото, улицата е проодна за пешаците и сообраќајот, напиша Градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски на социјалните мрежи.

спонзорирано: