Секогаш во средиштето на збиднувањата...

УХМР издаде метео предупредување: Голема промена на времето

Денес ќе биде многу топло со максимални дневни темпратури од 32 до 40 степени.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта во североисточните и источните делови ќе има појава на нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и засилување на ветерот.

Утре претежно во северните и источните делови ќе има појава на пороен дожд и грмежи, а локално ќе има и услови за поинтензивни процеси во форма на краткотрајно невреме со силен ветер.

За време на двата дена од викендот ќе дува засилен северозападен ветер.