Секогаш во средиштето на збиднувањата...

За Катица нема посебни истражни мерки, Рускоска објави: Не ја следиме, а дали некој друг ја следи…

Јавната обвинителка Вилма Русковска вели дека специјалната обвинителка Катица Јанева, не е следена од страна на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција.

„Од страна на ОЈО не е побара посебна истражна мерка за Катица Јанева. Не ја следиме, а дали некој друг ја следи… Не сум се видела со Катица Јанева.“ – рече Русковска.

Овој нејзин коментар даден за Канал 77 следува откако дел од медиуми објавија дека наводно имало забрана за излегување на Јанева преку граница, а истото го кажа и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Во тренд…