Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Орце Камчев не е осомничен за давањето на поткуп, бидејќи тој го пријавил случајот

Во целиот случај Орце Камчев не е осомничен за давање поткуп, бидејќи со пријавување на случајот тој се ослободува од одговорност, соопшти обвинителката Вилма Русковска за Канал 77.

-Давањето поткуп или рекет е кривично дело, но, има едно големо но, доколку тој го пријавил, се ослободува од одговорност. Сведокот додека беше во куќен притвор, добив информација дека сака да се види со мене. Но, јас реков не, кога ќе излезе, ако излезе, кога сака може да дојде. Сумата оди нагоре, но за тоа немаме цврсти докази, вели Русковска.

Во тренд…