Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев: Апелирам до советникот Нефи да го отстрани објектот што е дивоградба и што не може да се легализира – државата ќе дејствува и постапува

Апелирам до советникот Нефи да го отстрани објектот што е дивоградба и што не може да се легализира – државата ќе дејствува и постапува, порача премиерот Зоран Заев попладнево од прес конференцијата во Влада.

спонзорирано: