Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метеоролозите со нови најави: Следува драстична промена на времето

УХМР најавува претежно облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, Пообилни врнежи ќе има во југозападните делови во текот на денов.

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со пораст на температурите. Нестабилно со локален пороен дожд и грмежи ќе биде во петок и сабота во попладневните часови.

Прогноза за 18.07.2019
Минимална температура: 8°C до 17°C
Максимална температура: 26°С до 33°C
Сончево со умерена облачност. УВ=8

Прогноза за 19.07.2019
Минимална температура: 9°C до 18°C
Максимална температура: 25°C до 33°C
Сончево со мала до умерена облачност, попладне во планинските региони со услови за краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. УВ=8

Прогноза за 20.07.2019
Минимална температура: 10°C до 19°C
Максимална температура: 26°C до 34°C
Сончево со мала до умерена облачност, попладне со локален пороен дожд и појава на грмежи. УВ=7

Во тренд…