Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија во Скопје: Излетал и починал на лице место

фото: Centar.mk

Околу 14,35 часот на локалниот пат Илинден-село Ајватовци било пријавено дека патничко моторно возило „Форд фокус“ со скопски регистарски ознаки управувано од 60-годишниот В.Д. излетало од патот и удрило во бетонски ѕид.

Возачот В.Д починал на местото на настанот.

Увид извршила увидна екипа од СВР Скопје и Јавен обвинител.

Loading…


Во тренд…