Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев: Албанците секогаш си ја сакале својата земја, а сега ја чувствуваат за своја бидејќи гледаат дека државата работи и за нив

Албанците секогаш си ја сакале својата земја, а сега ја чувствуваат за своја бидејќи гледаат дека државата работи и за нив со тоа се гордеам и тоа е иднината на нашата мултиетничка земја, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ Клан.

error: Соддржината е заштитена.