Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Маричиќ среде емисија на тв 24 објави убава вест пред Илија Димовски: Само што ја добив веста дека Турција го ратификувала протоколот за НАТО

Само што ја добив веста дека Турција го ратификувала протоколот за НАТО, соопшти Бојан Маричиќ, советник на премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на ТВ 24.

Во дебатата на 24ТВ гостуваат Бојан Маричиќ од Владата на Република Северна Македонија и пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Илија Димовски.

error: Соддржината е заштитена.