Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Лесно решение за загорени тенџериња и тави

Со овој лесен трик садовите ќе блескаат како нови.

Што ви е потребно?

– една шоља киселина, две лажички сода бикарбона, една шоља вода

Што треба да направите?

– Прелијте го тенџерето со вода,  додајте ја киселината,  ставете на оган да зоврие и додајте сода бикарбона. Оставете  да одстои и потоа исчистете го и исплакнете го. Вашите садови ќе изгледаат како нови.

Loading…


Во тренд…