Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ФОТО: Хрватскиот актер почина на 31. година – Остави 5-годишно синче

facebook

Младиот хрватски актер Јосип Браовац почина како последица од тешка болест, со која се борел последните месеци.

Имаше само 31 година.

Јосип на публиката е познат по улогата на Дамир од втората сезона на популарната серија „Ружа вјетрова“.

Тој е татко на петгодишниот Бруно.