Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Јадевте лук? Еве три едноставни начини да се решите од лошиот здив

Здивот од лук е најголема причина поради која луѓето го избегнуваат.

Но, оние кои не можат да одолеат секогаш бараат начин како да го ублажат. Експерти од Охајо ги предлагаат овие три начини за решавање на овој проблем:

1. Изедете јаболко
2. Испијте зелен чај
3. Испијте сок од лимон