Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фетаи: Не може СЈО да направи толку добро за владеење на правото, колку што лошо може да направи Јово Вангеловски

Специјалната јавна обвинителка Фатиме Фетаи во вечерашното гостување на 1ТВ зборувајќи за можна смена на Катица Јанева кое го бара ВМРО-ДПМНЕ, рече дека смени прво треба да се направат во некои други институции, како на пример Врховниот суд.

-Ако веќе правиме некакви смени, мислам дека треба да се почне со смени во некои други институции, како на пример Врховниот суд, кој во неколку извештаи е наведен како кочничар на правдата. Не може СЈО да направи толку добро за владеење на правото, колку што лошо може да направи претседателот на Врховниот суд, рече Фетаи.