Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страшна сообраќајка со загинат предмалку во Македонија: Познат идентитетот на починатиот

Попладнево околу 15 часот на патот Штип-Радовиш случена е сообраќајна незгода помеѓу товарно возило и автомобил, дознава Centar.mk.

Според сознанија Centar.mk има еден загинат.

Неофицијално се работи за возачот на автомобилот со иницијали И. М. (1962) кој е Скопје, а им подлегнал на повредите доживеани во тешката сообраќајка.

error: Соддржината е заштитена.