Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ФОТО: Груевски „уловен“ на брод на Дунав

Поранешниот премиер Никола Груевски кој е во бегство во Будимпешта, е уловен на брод во Дунав, објави порталот 444.
Според редакцијата на порталот „444“ Груевски присуствувал на бизнис настан наречен „Будимпешта бизнис забава“ на брод со маж чиј идентитет е непознат.

Тој претходно дента се сретнал со заменик државниот секретар во унгарското МНР, Иштван Јо, во стан наводно во сопственост на двајца кинески државјани.

Инаку, Груевски неодамна поднесе оставка од пратеничката функција, а веќе е доставена до Собрание.

error: Соддржината е заштитена.