Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Видео) Вардар по втор пат шампион на Европа

Ракометарите на Вардар по втор пат за три години станаа шампиони на Европа совладувајќи го унгарскиот Веспрем со 27 наспрема 24 во Лига на шампиони.

На Плоштадот ,,Македонија” каде на видео- бим се следеше натпреварот владееше вистинска еуфорија.

За утре се најавува организиран пречек на ракометарите кои станаа европски шампиони.

спонзорирано: