Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Јоксимовиќ: За мене Тамара е победничка на Евровизија

Српскиот пејач Жељко Јоксимовиќ кој два пати во својата кариера ја претставуваше Србија на Евровизија напиша дека според него македонската претставничка Тамара Тодевска е победничка на фестивалот.

„Време е да се преиспита начинот на гласање на Евровизија. За мене, вечерва победи Тамара“, напиша Јоксимовиќ на „Твитер“.

Тамара го освои осмото место, што е најголем успех досега помеѓу македонските претставници на овој избор.