Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(фото) Заев се сретна со Црвенковски

-Со задоволство ја прифатив поканата да ја поддржам регионалната конференцијата „Проширувањето на ЕУ на крстопат“ што ќе се одржи во Скопје во организација на Подгоричкиот клуб на поранешни претседатели на држави и шефови на влади на земјите од регионот.

Му благодарам на поранешниот Претседател на Република Македонија, Бранко Црвенковски, кој во име на Подгоричкиот клуб ме информираше за настанот, објави премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

 

error: Соддржината е заштитена.