Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прво премиерско-претседателско кафе: Заев денеска ќе се сретне со Стево Пендаровски

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев.

Ова е прва средба на Премиерот Зоран Заев со новиот Претседател Стево Пендаровски.

error: Соддржината е заштитена.