Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прегазени две млади лица – Детали за ужасот во Кичево

На 15.05.2019 година во 15.45 часот на бул.„Ослободување“ во Кичево, З.М.(30) од с.Вранештица, кичевско, управувајќи патничко возило „Опел Фронтера“ со кичевски регистарски ознаки, удрил во пешаците Ѓ.А.(32) и Т.Д.(36), двете од Кичево.

Тие се здобиле со тешки телесни повреди и биле пренесени во Медицински центар Кичево, каде им била укажана лекарска помош, по што и двете била префрлена во Клиничката болница Битола на понатамошно лекување.

Увид извршила екипа од Полициската станица Кичево.

error: Соддржината е заштитена.