Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фото: Најмалку тројца загинати во страотната сообраќајка кај Драчево, бројката се стравува дека може да порасне

Најмалку три лица загинаа, а за други две засега нема дополнителни податоци во тешката сообраќајка за која што претходно јави Centar.mk, а се случила најверојатно околу полноќ на влезот односно излезот од Драчево.

Несреќата се случила меѓу автомобил и камион, а сообраќајот се пренасочува.

Според фотографијата која ја испрати наш читател, на лице место може да се забележи присуство на болнички, полиција, но и противпожарно возило.

Подетални информации очекуваме наскоро.

error: Соддржината е заштитена.