Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Автомобил прегази двегодишно дете на паркинг во Скопје

Во тешка сообраќајка вчера на паркинг во Скопје загина двегодишно девојче.

Според информациите на полицијата девојчето било прегазено на улицата 23-ти Октомври во Скопје, откако во неа удрило возило марка Фијат.

Девојчето се здобило со смртоносни повреди, од кои починала попладнето во градската општа болница Свети Наум Охридски во Скопје.

На лице место извршен е увид на Јавен обвинител и тим на СВР Скопје.

error: Соддржината е заштитена.