Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Циклонот не се предава, доаѓаат уште пообилни врнежи од дожд: Детална прогноза за следните четири дена на Метеоцентар

Денес попладне и во вечерните часови врнежите ќе бидат пообилни, а на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има невреме со појава на град.

За викендот времето ќе биде сончево и значително потопло.

Прогноза за 16.05.2019
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 15°С до 21°C
Променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

Прогноза за 17.05.2019
Минимална температура: 5°C до 11°C
Максимална температура: 16°C до 22°C
Променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

Прогноза за 18.05.2019
Минимална температура: 4°C до 10°C
Максимална температура: 20°C до 28°C
Сончево со мала облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

error: Соддржината е заштитена.