Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Одредени брендови на цигари поскапеа за 10 денари

Дел од брендовите на цигари кои се продаваат низ Македонија поскапеа за 5 – 10 денари.

Информацијата за поскапувањето на цигарите ја потврдија и повеќе трговци, сопственици на трафики, информира порталот 24инфо.мк.

error: Соддржината е заштитена.