Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Видео: Премиерот Зоран Заев објави моќно видео на фејсбук – Не може и не бива земјава да избере претседател што не си го познава народот

-Не може и не бива земјава да избере претседател што не си го познава народот. Почитувани граѓани, вие добро знаете каде одите, цврсто одлучни за НАТО и Европската Унија.

Затоа одиме #ЗаедноНапред со Stevo Pendarovski!, напиша премиерот Зоран Заев.

Не може и не бива земјава да избере претседател што не си го познава народот. Почитувани граѓани, вие добро знаете каде…

Gepostet von Zoran Zaev am Montag, 15. April 2019