Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Димитров на Твитер: Колку е тажно да ја гледате катедралата Нотр Дам во пламен FacebookTwitterViberMessenger

фото mfa.gov.mk

Колку е тажно да ја гледате катедралата Нотр Дам во пламен!, напиша на Твитер македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров, изразувајќи солидарност поради пожарот што попладнево ја голта славната париска катедрала.

„Сета наша солидарност кон францускиот народ и сите католици. Храброст за пожарникарите што се борат да го спасат ова светско наследство“, напиша Димитров на француски јазик на Твитер.