Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пронајден кокаин во Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против триесетишест годишник од Штип поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“ и ,,овозможување на употреба наркотични дроги“.

На 29.07.2018 година во Охрид полициски службеници извршиле преглед на патничко возило, управувано од пријавениот, во кое како совозач било лице од Штип.

При прегледот бил пронајден и одземен кокаин. По преземени мерки, било утврдено дека пријавениот претходната вечер му овозможил на едно лице да конзумира кокаин.