16.8 C
Скопје
13. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Ѕуо
Македонија Во тренд...

Бочварски – Ѕуо: Автопатот Кичево – Охрид е приоритетен проект

CENTAR MKD
Mинистерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, имаше работна средба со кинескиот амбасадор, Џанг Ѕуо. На средбата министерот Бочварски ги презентираше инфраструктурните проекти што се...