11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » зоолошка
Мозаик

Лавица во белгиската зоолошка градина позитивна на корона: Има треска и кашлица, другите животни во изолација

M T
На лавица во зоолошка градина во Белгија и е дијагностициран Ковид 19, а другите животни од нејзината глутница се во изолација во посебни кафези и...
Свет

Мечка убила работник во зоолошка градина пред очите на посетителите

CENTAR MKD
Мечка уби работник во зоолошка градина во Шангај пред посетители кои го гледале нападот од автобус, пренесува Би-би-си. Несреќата се случила во саботата во дел...