15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » здравствен систем
МАКЕДОНИЈА

Филипче: Амбасадата на САД суштински поддржувач на здравствениот систем

M T
Министерот за здравство д-р Венко Филипче, амбасадорката на САД во Република Северна Македонија, Н.Е. Кејт Мари Брнз, и директорот на ИЈЗ, Шабан Мемемти, денеска направија...
КОРОНАВИРУСТЕМАСВЕТ

Кон: Здравствениот систем на Србија пред колапс

CENTAR MKD
Епидемиологот и член на кризниот штаб, Предраг Кон, изјави дека здравствениот систем на Србија е на работ на преживување. „Зборувајќи за што друго би можело,...