29.8 C
Скопје
10. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Закошњек
Македонија

Средба на премиерот Заев со директорот на Транспортната заедница на ЈИЕ Закоњшек: Вложуваме во квалитетен, ефикасен и економичен транспортен систем интегриран во регионот и ЕУ

CENTAR MKD
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, денеска се сретна со директорот на Секретаријатот на Транспортната заедница на Југоисточна Европа, Матеј Закоњшек. На...