11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » закаријас
Македонија

Португалија: Да се ​​почитува бугарската позиција за Северна Македонија, да не се носат проблеми во ЕУ

M T
Државната секретарка на Португалија за европски прашања, Ана Пола Закаријас, изрази надеж дека изборите во јули во Бугарија ќе донесат решение за ветото на оваа...