10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » зајакнување
СВЕТ

Севернокорејскиот лидер наредил зајакнување на одбранбените способности

M T
Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун нареди зајакнување на одбранбените капацитети на земјата, по средбата со највисоките воени претставници, јавија денеска севернокорејските медиуми. Наредбата на севернокорејскиот...
БИЗНИС

Македонија работи на зајакнување на економската соработка и зголемување на инвестициите со Грција

M T
Зајакнување и унапредување на економската соработка помеѓу Северна Македонија и Грција, при што двете страни ќе работат на зголемување на трговската размена, зголемување на инвестициите,...