15.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » зајакнати контроли
МАКЕДОНИЈА

Зајакнати контроли за да се спречат опожарувања на депонијата Доброшинци кај Струмица

M T
Државниот инспекторат за животна средина спроведе вонреден инспекциски надзор на депонија лоцирана во близина на селото Добрашинци што се користи за отстранување на отпадот од...