6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » врховен
Свет

Историски момент – Првата жена судија во Врховниот суд на Пакистан

M T
Адвокатката Ајша Малик денеска положи заклетва како судија на Врховниот суд во Пакистан, со што стана првата жена во историјата на таа земја која стигнала...
Македонија

Судскиот совет бара од Врховен и од апелационите судови да ја воедначат казнената политика

M T
Судскиот совет испрати барање до Врховниот суд, како највисок суд, кој според Уставот обезбедува единство во примената на законите и воедначување на судската практика, со...