11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » весковски
Македонија

Весковски: Планска хумана урбанизација на просторот кон Злокуќани и Бардовци

M T
Нашата цел е да не дозволиме урбаниот хаос предизвикан од непланската урбанизација од минатото, повторно да го окупира и нашиот Карпош. Свесни сме дека интересот...