26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » вакцинални пунктови
КоронавирусМакедонија

Утре отворени сите вакцинални пунктови

M T
Министерството за здравство инфомира дека сите вакцинални пунктови низ државата ќе работат во текот на утрешниот ден. Граѓаните кои сакаат да се вакцинираат утре ќе...
КоронавирусМакедонија

Вчера се аплицирани 13.303 вакцини

M T
Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно...
КоронавирусМакедонија

Вчера се аплицирани 14.554 вакцини

M T
Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно...
Македонија

Вчера се аплицирани 6.478 вакцини

M T
Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба за вакцинација...