Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » угостител
Македонија

Угостител заврши во притвор – кога му дошла полицијата кршел маси, исклучил струја и им се заканувал

M T
Сопственик на угостителски објект во Стар Дојран заврши во притвор поради спречување на полициски службеници во вршење службено дејствие и загрозување на нивната сигурност. „На...