Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » уапсена
Коронавирус Свет

Уапсена медицинска сестра во Италија, обвинета е дека лажирала вакцинација на повеќе од 45 лица

M T
Полицијата во Италија уапси медицинскa сестра техничар под обвинение дека фалсификувала вакцинација на најмалку 45 лица против коронавирусот за да можат да добијат здравствена пропусница....
Мозаик

Уапсена наставничка – Обвинета дека вакцинирала ученик дома

M T
Вакцините може да бидат опасни ако се даваат неправилно. Наставничката Лаура Русо од Њујорк е уапсена, бидејќи вакцинираше ученик против коронавирус и покрај тоа што...
Македонија

Уапсена 44 годишна гостиварка, крадела во продавница

M T
44-годишна гостиварка е уапсена поради кражба во продавница во Гостивар. Полицијата соопшти дека вчера околу 15.40 часот, на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, полициски службеници на...