16.8 C
Скопје
25. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » треновски
МАКЕДОНИЈАБИЗНИСТОП ВЕСТИ

Професорот Треновски за ДВ: ЗЕЛС мора да излезе со план и програма за штедење

M T
Експертите велат дека општините, место да се закануваат со радикални чекори, треба да изготват план за штедење и да почнат да ги собираат даноците, пренесе...