21.8 C
Скопје
23. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тренер
МАКЕДОНИЈА

Хип-хоп тренер од Словенија украл велосипед во Скопје, кај него била пронајдена марихуана

M T
Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 41-годишен словенечки државјанин осомничен за кривичните дела – Неовластено производство и...
СВЕТИЗБОР

Гром усмрти тренер среде фудбалски натпревар во Бугарија, повреден и еден играч

M T
Несреќа се случи за време на фудбалски натпревар во бугарското село Лесичово, кога гром удри и го усмрти фудбалскиот тренер Иван Ранчев (41). Како што...