Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » тешки товарни возила
Македонија

Укината забраната за тешки товарни возила на патот Тетово – Попова Шапка

M T
Забраната за ТТВ на патниот правец Р1209 Тетово – Попова Шапка е укината. Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Интензитетот...