11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » танчарки
Македонија

Затворен локал во гостиварско, приведени сопственикот и пет танчерки од Албанија и Косово

M T
Државниот пазарен инспекторат затвори угостителски објект на автопатот Гостивар – Тетово поради непочитување на мерките за справување со коронавирусот. Во објектот биле затекнати и пет...