14.8 C
Скопје
4. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » светски цени
Бизнис

Светските цени на храната на највисоко ниво во последните 10 години

M T
Светските цени на храната пораснаа трет месец по ред во октомври и достигнаа нов десетгодишен рекорд, повторно предводени од растот на цените на житото и...