-2.1 C
Скопје
21. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Home » Свети Василиј

Tag : Свети Василиј

Centar Мозаик Во тренд...

За многу години – Утре го славиме Свети Василиј Велики, стара Нова година

CENTAR MKD
На 14 јануари православните верници го слават споменот на Свети Василиј Велики, а воедно и го празнуваат почетокот на новата година по Јулијанскиот календар. Свети...