30.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » супстанца
Мозаик Здравје

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – Ако страдате од хроничен замор, сува кожа и гоење, веројатно ви недостасува една супстанца

M T
Веќе ни е познато дека исхраната е многу важна за зачувување на нашето здравје. Меѓу нашите луѓе често се вели дека ние сме тоа што...
Свет Мозаик

Руски научници создадоа супстанца која го продолжува животот и лечи многу сериозни болести

M T
Првиот целосно природен метод во светот за добивање течен медицински пектин, природен голтач на токсин, го развија руски научници и експерти од Државниот универзитет во...