26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » студеничко блато
Македонија

НУРЕДИНИ: Го ставивме Студенчишко Блато под привремена заштита

M T
Додека трае постапката за прогласување на локалитетот Студенчишко Блато за заштитено подрачје во категоријата парк на природата, министерот за животна средина и просторно планирање Насер...