Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » стразбур
Војна во УкраинаСвет

Шефот на украинскиот парламент: Територијалниот интегритет на Украина никогаш нема да биде предмет на преговори со Русија

M T
Територијалниот интегритет на Украина никогаш нема да биде предмет на преговори со Русија, предупреди претседателот на украинскиот парламент на Врховната рада. Тој одржа говор во...
Македонија

Маричиќ: Работиме на тоа што помалку наши граѓани правдата да ја бараат во Стразбур

M T
Министерот за правда Бојан Маричиќ на прес-конференција со претседателот на Европскиот суд за човекови правда Роберт Спано и Билјана Брајтвејт – Програмски директор за Западниот...