Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : стопанство

Бизнис

На стопанството му се ставаат на располагање 10 милиони евра бескаматни кредити, промовирана кредитната линија „Ковид 4“

M T
Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи, министерот за финансии Фатмир Бесими и извршниот директор на Развојната банка на Северна Македонија, Кире Наумов денес ја промовираа...