11.8 C
Скопје
26. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » современо стручно училиште
Македонија

Царовска: Свети Николе добива современо стручно училиште и подобри услови за сместување на учениците

M T
Со инвестиција од 25 милиони денари од Министерството за образование и наука Свети Николе ќе добие современо стручно училиште, но и многу подобри услови за...